O mně

Cesta vzhůru

Osobnostním rozvojem se zabývám v různých podobách zhruba 30 let. Do vínku jsem dostala nekonečnou zvědavost, široký rozsah zájmů i talentů. Ve výsledku se mi to dlouho jevilo tak, že jsem do všeho strčila nos a nic nestudovala do hloubky. Ale asi i to mělo svůj důvod. Užila jsem si velkou rodinu, psychické i fyzické týrání i dost nepříjemné bití v době rozvodu. Vše se sečetlo a vyústilo v diagnózu Parkinsonovy nemoci. Kdo si někdy vyslechl od váženého lékaře diagnózu nevyléčitelné nemoci a sedl na lep, ví, kam tahle cesta vede. Jasně, že do pekel. I ta moje se vydala tímto směrem a po dvou letech léčení, jsem skončila o berlích, v bolestech, depresi a s jedinou touhou, zemřít.

Nakonec jsem našla impuls, touhu, přání pro něco žít a ještě to s tímhle prohnilým, slzavým a bolavým světem zkusit. Rozhodla jsem se uzdravit a jdu tou cestou krok za krokem. Odměnou jsou mi ty nejlepší chvíle v mém životě. Nikdy jsem nebyla šťastnější a spokojenější. Po dlouhém a bolestném bádání jsem našla smysl života. Naším úkolem jako duše v hmotném těle je prostě být šťastný. Žiju tedy každý den naplno, jak jen můžu. Nemám čas něco odkládat a čekat na to „AŽ“.

A co tedy mohu udělat pro vás? Vlastně nic moc nebo taky všechno. Mohu vás svým příběhem inspirovat. Mohu vám ukázat, že ze tmy vede cesta na slunce. Že, i když máte trable, zdravotní potíže nebo jste jako dar učení dostali nějakou prima nemoc, lze žít krásný a naplněný život. Je to je na vás. Na vašem rozhodnutí, Máte-li pocit, že vám mohu posvítit na cestu, napište, zavolejte, jsem tu pro vás.

cesta schody

Šla jsem na tantrickou masáž úplně prvně a plná obav jak to bude probíhat, takže mi hodně pomohl úvodní rozhovor, kde jsme s Alenou probraly, co mě trápí, proč přicházím a já jsem si krásně ulevila povídáním. Počáteční rituál před masáži, byl pro mě jako vstup do jiného světa.  Bylo to zvláštní a neznámé, tak jsem cítila trochu rozpaky, ale masáž už pak byla velmi příjemná. Prožitek mi bohužel kazily moje neodbytné myšlenky a strach úplně se odevzdat a uvolnit.  Uvědomila jsem si jak moc jsem stažená, v křeči a mnoho doteků jsem nedokázala úplně vnímat a vychutnat.  Přesto se vše během masáže postupně uvolňovalo, kombinaci hudby a doteků časem nejde odolat. Po skončení jsem vnímala příliv sebevědomí, i přes nadváhu jsem si najednou připadala zase krásná a hodna  pozornosti a vnímající plné právo na intimní život. Bylo to opravdu jako návrat z jiného světa. I po návratu domů jsem měla radost, že chci být na manžela i dcerku milá a hodná. Měla jsem naplánovanou ještě nějakou práci, ale bylo mi tak krásně, že jsem vše nechala jen plynout a doznívat. Děkuji za krásný zážitek a mnohé aha momenty. Těším se na další.

                                                                                           Michaela H.